HİZMETLERİMİZ / Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi kaplama uygulanacak alanda göze estetik görünüm veren ve zeminde koruyucu katman görevini üstlenen bir tabaka gibi şık görünen ve tozuma yapmayan bakımı ve temizliği kolay olan bir kaplama türüdür. Epoksi oldukca zengin renklere sahip olmasından dolayı zeminde farklılık yaratmak isteyenlerin tercihi haline gelmiş pvc kaplamada olduğu gibi kenarlarda bordur gibi ortaya farklı bir desen uygulama gibi detay isteyenlerin imdadına yetişen kaplamadır.

Epoksi kaplama günümüz de fabrikalar, AVM merkezleri, spor salonları, ofis, büro, ameliyathane, bilgi işlem gibi alanların zeminin de kullanılan ve zemin kaplama ürüleri arasın da zirveye tırmanmış olan bir kaplama dır, epoksi de uygulanacak alanın epoksiye uygun olması da çok önemlidir. Zemin hazırlığı ve uygulayacak olan ustanın kalitesi epoksinin görünümün de etken olmakla birlikte kesinlikle sıradan bir kaplama gibi karıştırılmamalı dır. Bünyemizde çalışan ustalarımızın tamamı çıraklıktan gelme olup alanın da uzman kişilerdir.

ZEMİN KAPLAMA

Yaşadığınız ya da çalıştığınız ortamın kaliteli ve konforlu olması önemlidir. İşyeri, ofis ya da evde zemin kaplamasının kaliteli olması bulunduğunuz ortamın fiziki şartlarını iyileştirmesinin yanında zemine görsel bir değer katmasından dolayı da önemlidir. Bulunduğunuz ortama zemin kaplaması yaptırmak iyi bir fikir olacaktır kaliteli bir zemin kaplaması için EPOKSİ KAPLAMA doğru ve kaliteli bir seçim olacaktır.

Kullanım alanı gayet geniş olan kaplama yönteminde kullanılan EPOKSİ maddesi içerik olarak yapıştırıcı grubu bir kimyasal reçinedir suya aside karşı dirençlidir ve zamanla direnç özelliğini yitirmez üstelik sadece kaplama da değil zeminde oluşan çatlakların kapatılmasında da kullanılır doğru uygulandığında uzun süre dayanıklı ve kaliteli bir malzemedir. Uygulama esnasında sıvı haldedir uygulama sonunda belli bir süre sonunda katı hale geçer (genellikle tam olarak sertleşmesi bir hafta kadar sürer) dayanıklı bir malzeme olduğu için boya ya da astar olarak ta kullanılabilir.

EPOKSİ KAPLAMANIN AVANTAJLARI

○ Kimyasal çözücü gerektirmemesi
○ Kokusuz olması
○ Kimyasal maddelere dayanıklı olması
○ Kolay aşınmaması
○ Kolay temizlenmesi
○ Çatlama ve kırılma yapmaması
○ Değişik renklerde uygulana bilmesi
○ Dekoratif görünümü

Gibi özellikleridir zemine hem dayanıklılık hem de şık bir görünüm katar.

Birçok kullanım avantajı sunan EPOKSİ KAPLAMA işleminin istenen sonucu vermesi için kaplama işleminin doğru ve uzman kişilerce yapılması önemlidir.
Kaplama işlemi nasıl yapılır: kaplama işlemi birkaç aşamadan oluşur
Yalıtma: Zemin ahşap ya da parke ise ve suya karşı koruma sağlamak isteniyorsa ince EKOPSİ kullanılmalıdır. Yalıtım yapılacak yüzeyin büyüklüğüne göre fırça, sünger yâda rulo kullanıla bilir işlemin doğru olabilmesi için zemine uygulanan malzeme dairesel hareketlerle zemine yayılmalıdır. (Uygulamayı dar açılarla yapmanız hava kabarcığı kalmasını önleyecektir) Yalıtım aşamasında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta malzemenin zemine eşit dağılması için uygulama öncesinde zeminin zımparalanmasıdır.
Islatma: Kaplama işleminin yalıtma dan dan sonraki aşaması ıslatmadır. Kaplamanın doğru yapıla bilmesi için bu aşamada da ince EKOPSİ kullanılması önemlidir kalın malzeme kullanılırsa zeminde tam uyguma ve tutunma sağlanamayabilir.
Lamınaysan: Kaplama işinde usta değilseniz istediğiniz kalınlığı elde etmemin en kolay yolu kullanılacak malzemeyi ölçerek üst üste uygulamak olacaktır. Parçalar üst üste konduktan sonra işkence ya da ağırlıkla sıkıştırılarak birleşmesi beklenir.
Yapıştırma: Lamine etme işleminden sonra EKOPSİ uygulanacağı zemine yapıştırılır ve düzlenir.
Boşluk doldurma ve Yüzey düzleme: Malzeme zemine uygulandıktan sora taşan bölümler macun şeklinde toplanarak oluşan boşlukların kapatılmasında kullanılır.